Grinding: Difference between revisions

Jump to navigation Jump to search
Line 24: Line 24:
|-
|-
|{{GrindingPaste|Name=Angeling}}|    ||    ||    ||    ||    ||    ||    ||         
|{{GrindingPaste|Name=Angeling}}|    ||    ||    ||    ||    ||    ||    ||         
|-
|{{GrindingPaste|Name=Bananek}}| || [[File:ResearchNormal.png|18px|link=]]◊  ||    ||    ||    ||    ||  ||
|-
|-
|{{GrindingPaste|Name=Big Slime}}|    ||    ||    ||    ||    ||    ||    ||       
|{{GrindingPaste|Name=Big Slime}}|    ||    ||    ||    ||    ||    ||    ||       
|-
|{{GrindingPaste|Name=Black Cloudsheep}}| || [[File:ResearchNormal.png|18px|link=]]◊  ||    ||    ||    ||    ||  ||
|-
|-
|{{GrindingPaste|Name=Blaze}}|    ||    || [[File:ResearchFire.png|18px|link=]]◊ ||    ||    ||    ||    ||     
|{{GrindingPaste|Name=Blaze}}|    ||    || [[File:ResearchFire.png|18px|link=]]◊ ||    ||    ||    ||    ||     
Line 36: Line 40:
|-  
|-  
|{{GrindingPaste|Name=Cat Golem}}|    || [[File:ResearchNormal.png|18px|link=]]◊ ||    ||    ||    ||    ||    ||     
|{{GrindingPaste|Name=Cat Golem}}|    || [[File:ResearchNormal.png|18px|link=]]◊ ||    ||    ||    ||    ||    ||     
|-
|{{GrindingPaste|Name=Cat Guardian}}| || [[File:ResearchNormal.png|18px|link=]]◊  ||    ||    ||    ||    ||  ||
|-
|{{GrindingPaste|Name=Citruslime}}| || [[File:ResearchNormal.png|18px|link=]]◊  ||    ||    ||    ||    ||  ||
|-
|-
|{{GrindingPaste|Name=Cloudsheep}}|    || [[File:ResearchNormal.png|18px|link=]]◊ ||    ||    ||    ||    ||    ||     
|{{GrindingPaste|Name=Cloudsheep}}|    || [[File:ResearchNormal.png|18px|link=]]◊ ||    ||    ||    ||    ||    ||     
|-  
|-  
|{{GrindingPaste|Name=Crusher}}|    ||    ||    ||    ||    ||    ||    || [[File:ResearchWater.png|18px|link=]]◊
|{{GrindingPaste|Name=Crusher}}|    ||    ||    ||    ||    ||    ||    || [[File:ResearchWater.png|18px|link=]]◊
|-
|{{GrindingPaste|Name=Dark Mass}}|    ||    ||    ||    || [[File:ResearchGhost.png|18px|link=]]◊ ||    ||    ||
|-
|-
|{{GrindingPaste|Name=Dark Matter}}|    ||    ||    ||    || [[File:ResearchGhost.png|18px|link=]]◊ || [[File:ResearchMetal.png|18px|link=]]◊ ||    ||  
|{{GrindingPaste|Name=Dark Matter}}|    ||    ||    ||    || [[File:ResearchGhost.png|18px|link=]]◊ || [[File:ResearchMetal.png|18px|link=]]◊ ||    ||  
Line 56: Line 66:
|-
|-
|{{GrindingPaste|Name=Ferni}}|    || [[File:ResearchNormal.png|18px|link=]]◊ ||    ||    ||    ||    ||    ||
|{{GrindingPaste|Name=Ferni}}|    || [[File:ResearchNormal.png|18px|link=]]◊ ||    ||    ||    ||    ||    ||
|-
|{{GrindingPaste|Name=Flows}}| ||  ||    ||    ||    ||    ||  || [[File:ResearchWater.png|18px|link=]]◊
|-
|{{GrindingPaste|Name=Frostmite}}| ||  ||    || [[File:ResearchIce.png|18px|link=]]◊    ||    ||    ||  ||
|-
|-
|{{GrindingPaste|Name=Giga}}|    ||    ||    ||    ||    ||    ||    || [[File:ResearchWater.png|18px|link=]]◊
|{{GrindingPaste|Name=Giga}}|    ||    ||    ||    ||    ||    ||    || [[File:ResearchWater.png|18px|link=]]◊
Line 70: Line 84:
|-
|-
|{{GrindingPaste|Name=Jel}}|    || [[File:ResearchNormal.png|18px|link=]]◊ ||    ||    ||    ||    ||    ||
|{{GrindingPaste|Name=Jel}}|    || [[File:ResearchNormal.png|18px|link=]]◊ ||    ||    ||    ||    ||    ||
|-
|{{GrindingPaste|Name=Licke}}| ||    ||    ||    ||    || [[File:ResearchMetal.png|18px|link=]]◊  ||  ||
|-
|-
|{{GrindingPaste|Name=Licki}}|    ||    || [[File:ResearchFire.png|18px|link=]]◊ ||    ||    ||    || [[File:ResearchLightning.png|18px|link=]]◊ ||
|{{GrindingPaste|Name=Licki}}|    ||    || [[File:ResearchFire.png|18px|link=]]◊ ||    ||    ||    || [[File:ResearchLightning.png|18px|link=]]◊ ||
Line 86: Line 102:
|-
|-
|{{GrindingPaste|Name=Pin Pin}}|    || [[File:ResearchNormal.png|18px|link=]]◊ || [[File:ResearchFire.png|18px|link=]]◊ ||    ||    ||    ||    ||
|{{GrindingPaste|Name=Pin Pin}}|    || [[File:ResearchNormal.png|18px|link=]]◊ || [[File:ResearchFire.png|18px|link=]]◊ ||    ||    ||    ||    ||
|-
|{{GrindingPaste|Name=Rainbow Cloudsheep}}| || [[File:ResearchNormal.png|18px|link=]]◊  ||    ||    ||    ||    ||  ||
|-
|-
|{{GrindingPaste|Name=Rokkik}}|    || [[File:ResearchNormal.png|18px|link=]]◊ ||    ||    ||    || [[File:ResearchMetal.png|18px|link=]]◊ ||    ||
|{{GrindingPaste|Name=Rokkik}}|    || [[File:ResearchNormal.png|18px|link=]]◊ ||    ||    ||    || [[File:ResearchMetal.png|18px|link=]]◊ ||    ||
|-
|-
|{{GrindingPaste|Name=Sadling}}|    ||    ||    || [[File:ResearchIce.png|18px|link=]]◊ || [[File:ResearchGhost.png|18px|link=]]◊ ||    ||    ||
|{{GrindingPaste|Name=Sadling}}|    ||    ||    || [[File:ResearchIce.png|18px|link=]]◊ || [[File:ResearchGhost.png|18px|link=]]◊ ||    ||    ||
|-
|{{GrindingPaste|Name=Saowl}}| || [[File:ResearchNormal.png|18px|link=]]◊  ||    ||    ||    ||    ||  ||
|-
|-
|{{GrindingPaste|Name=Shadow Golem}}|    ||    ||    ||    || [[File:ResearchGhost.png|18px|link=]]◊ || [[File:ResearchMetal.png|18px|link=]]◊ ||    ||  
|{{GrindingPaste|Name=Shadow Golem}}|    ||    ||    ||    || [[File:ResearchGhost.png|18px|link=]]◊ || [[File:ResearchMetal.png|18px|link=]]◊ ||    ||  
|-
|-
|{{GrindingPaste|Name=Dark Mass}}|    ||    ||    ||    || [[File:ResearchGhost.png|18px|link=]]◊ ||    ||    ||  
|{{GrindingPaste|Name=Shadow Sprite}}|    ||    ||    ||    || [[File:ResearchGhost.png|18px|link=]]◊ ||    ||    ||
|-
|-
|{{GrindingPaste|Name=Shadow Sprite}}|   ||    ||    ||    || [[File:ResearchGhost.png|18px|link=]]◊ ||    ||    ||
|{{GrindingPaste|Name=Slabbit}}| || [[File:ResearchNormal.png|18px|link=]]◊   ||    ||    ||    ||    ||  ||  
|-
|-
|{{GrindingPaste|Name=Slibbit}}|    ||    ||    || [[File:ResearchIce.png|18px|link=]]◊ ||    ||    ||    ||
|{{GrindingPaste|Name=Slibbit}}|    ||    ||    || [[File:ResearchIce.png|18px|link=]]◊ ||    ||    ||    ||
|-
|-
|{{GrindingPaste|Name=Slime}}| || [[File:ResearchNormal.png|18px|link=]]◊ ||    ||    ||    ||    ||    ||
|{{GrindingPaste|Name=Slime}}| || [[File:ResearchNormal.png|18px|link=]]◊ ||    ||    ||    ||    ||    ||
|-
|{{GrindingPaste|Name=Slip}}| || [[File:ResearchNormal.png|18px|link=]]◊  ||    ||    ||    ||    ||  ||
|-
|-
|{{GrindingPaste|Name=Snapper}}|    ||    ||    ||    ||    ||    ||    || [[File:ResearchWater.png|18px|link=]]◊
|{{GrindingPaste|Name=Snapper}}|    ||    ||    ||    ||    ||    ||    || [[File:ResearchWater.png|18px|link=]]◊
Line 110: Line 132:
|-
|-
|{{GrindingPaste|Name=Soultree}}|    || [[File:ResearchNormal.png|18px|link=]]◊ ||    ||    || [[File:ResearchGhost.png|18px|link=]]◊ ||    ||    ||  
|{{GrindingPaste|Name=Soultree}}|    || [[File:ResearchNormal.png|18px|link=]]◊ ||    ||    || [[File:ResearchGhost.png|18px|link=]]◊ ||    ||    ||  
|-
|{{GrindingPaste|Name=Spot Slime}}| ||    ||    ||    ||    || [[File:ResearchMetal.png|18px|link=]]◊  ||  || [[File:ResearchWater.png|18px|link=]]◊
|-
|-
|{{GrindingPaste|Name=Squishling}}|    ||    ||    ||    ||    ||    || [[File:ResearchLightning.png|18px|link=]]◊ ||
|{{GrindingPaste|Name=Squishling}}|    ||    ||    ||    ||    ||    || [[File:ResearchLightning.png|18px|link=]]◊ ||
|-
|{{GrindingPaste|Name=Stinky Sheep}}| || [[File:ResearchNormal.png|18px|link=]]◊  ||    ||    ||    ||    ||  ||
|-
|-
|{{GrindingPaste|Name=Sweel}}| ||    ||    ||    ||    ||    ||  || [[File:ResearchWater.png|18px|link=]]◊
|{{GrindingPaste|Name=Sweel}}| ||    ||    ||    ||    ||    ||  || [[File:ResearchWater.png|18px|link=]]◊
|-
|-
|{{GrindingPaste|Name=Troppo}}| ||    ||    ||    ||    ||    ||  || [[File:ResearchWater.png|18px|link=]]◊
|{{GrindingPaste|Name=Troppo}}| ||    ||    ||    ||    ||    ||  || [[File:ResearchWater.png|18px|link=]]◊
|-
|{{GrindingPaste|Name=Cat Guardian}}| || [[File:ResearchNormal.png|18px|link=]]◊  ||    ||    ||    ||    ||  ||
|-
|{{GrindingPaste|Name=Flows}}| ||  ||    ||    ||    ||    ||  || [[File:ResearchWater.png|18px|link=]]◊
|-
|{{GrindingPaste|Name=Slip}}| || [[File:ResearchNormal.png|18px|link=]]◊  ||    ||    ||    ||    ||  ||
|-
|{{GrindingPaste|Name=Black Cloudsheep}}| || [[File:ResearchNormal.png|18px|link=]]◊  ||    ||    ||    ||    ||  ||
|-
|{{GrindingPaste|Name=Rainbow Cloudsheep}}| || [[File:ResearchNormal.png|18px|link=]]◊  ||    ||    ||    ||    ||  ||
|-
|{{GrindingPaste|Name=Stinky Sheep}}| || [[File:ResearchNormal.png|18px|link=]]◊  ||    ||    ||    ||    ||  ||
|-
|{{GrindingPaste|Name=Frostmite}}| ||  ||    || [[File:ResearchIce.png|18px|link=]]◊    ||    ||    ||  ||
|-
|{{GrindingPaste|Name=Slip}}| || [[File:ResearchNormal.png|18px|link=]]◊  ||    ||    ||    ||    ||  ||
|-
|{{GrindingPaste|Name=Citruslime}}| || [[File:ResearchNormal.png|18px|link=]]◊  ||    ||    ||    ||    ||  ||
|-
|{{GrindingPaste|Name=Bananek}}| || [[File:ResearchNormal.png|18px|link=]]◊  ||    ||    ||    ||    ||  ||
|-
|{{GrindingPaste|Name=Saowl}}| || [[File:ResearchNormal.png|18px|link=]]◊  ||    ||    ||    ||    ||  ||
|-
|{{GrindingPaste|Name=Slabbit}}| || [[File:ResearchNormal.png|18px|link=]]◊  ||    ||    ||    ||    ||  ||
|-
|{{GrindingPaste|Name=Spot Slime}}| ||    ||    ||    ||    || [[File:ResearchMetal.png|18px|link=]]◊  ||  || [[File:ResearchWater.png|18px|link=]]◊
|-
|{{GrindingPaste|Name=Licke}}| ||    ||    ||    ||    || [[File:ResearchMetal.png|18px|link=]]◊  ||  ||
|-
|-
<!--  
<!--  
member
2,739

edits

Navigation menu