member
2,739
edits
No edit summary |
No edit summary |
||
| Line 161: | Line 161: | ||
! colspan = 20 style="width: 70em" | Crafting List (Skills) | ! colspan = 20 style="width: 70em" | Crafting List (Skills) | ||
|- | |- | ||
! style="width: 10em" | Name!! Learn !! <span style="color:#e28080"> Physical</span> !! <span style="color:#80d9e2"> Magic</span> !! <span style="color:#cecd80"> Support</span> !! <span style="color:#97a1a3"> Movement</span> | ! style="width: 10em" | Name!! Learn !! <span style="color:#e28080"> Physical</span> !! <span style="color:#80d9e2"> Magic</span> !! <span style="color:#cecd80"> Support</span> !! <span style="color:#97a1a3"> Movement</span> !! <span style="color:#82ce7f"> Gathering</span> !! <span style="color:#82ce7f"> Crafting</span> !! <span style="color:#db95d1"> Life</span> | ||
|- | |- | ||
<!-- | <!-- | ||
Name Learn | Name Learn Physical Magic Support Movement Gathering Crafting Life | ||
--> | --> | ||
| [[ | | [[Alchemy]] ||0 Points|| || || || || || [[File:Slime.png|18px]]♪ || | ||
|- | |- | ||
| [[ | | [[Blacksmith]] ||0 Points|| || || || || || [[File:Slime.png|18px]]♪ || | ||
|- | |- | ||
| [[ | | [[Cooking]] ||0 Points|| || || || || || [[File:Slime.png|18px]]♪ || | ||
|- | |- | ||
| [[ | | [[Herbalism]] ||0 Points|| || || || || [[File:Slime.png|18px]]♪ || || | ||
|- | |||
| [[Fishing]] ||0 Points|| || || || || [[File:Slime.png|18px]]♪ || || | |||
|- | |- | ||
| [[ | | [[Mining]] ||0 Points|| || || || || [[File:Slime.png|18px]]♪ || || | ||
|- | |- | ||
| [[ | | [[Merchant]] ||0 Points|| || || || || || || [[File:Slime.png|18px]]♪ | ||
|- | |- | ||
| [[ | | [[Search]] ||0 Points|| || || || || || || [[File:Slime.png|18px]]♪ | ||
|- | |- | ||
| [[ | | [[Taming]] ||0 Points|| || || || || || || [[File:Slime.png|18px]]♪ | ||
|- | |- | ||
| [[ | | [[Heavy Strike]] ||3 Points|| [[File:Slime.png|18px]]♪ || || || || || || | ||
|- | |- | ||
| [[ | | [[Grapple Strike]] ||3 Points|| [[File:Slime.png|18px]]♪ || || [[File:Slime.png|18px]]♪ || [[File:Slime.png|18px]]♪ || || || | ||
|- | |- | ||
| [[ | | [[Upward Strike]] ||3 Points|| [[File:Slime.png|18px]]♪ || || || [[File:Slime.png|18px]]♪ || || || | ||
|- | |- | ||
| [[ | | [[Dash Strike]] ||3 Points|| [[File:Slime.png|18px]]♪ || || || [[File:Slime.png|18px]]♪ || || || | ||
|- | |- | ||
| [[ | | [[Fire Charge]] ||2 Points|| [[File:Slime.png|18px]]♪ || [[File:Slime.png|18px]]♪ || || || || || | ||
|- | |- | ||
| [[ | | [[Lightning Charge]] ||2 Points|| [[File:Slime.png|18px]]♪ || [[File:Slime.png|18px]]♪ || || || || || | ||
|- | |- | ||
| [[ | | [[Ice Charge]] ||2 Points|| [[File:Slime.png|18px]]♪ || [[File:Slime.png|18px]]♪ || || || || || | ||
|- | |- | ||
| [[ | | [[Water Charge]] ||2 Points|| [[File:Slime.png|18px]]♪ || [[File:Slime.png|18px]]♪ || || || || || | ||
|- | |- | ||
| [[ | | [[Metal Charge]] ||2 Points|| [[File:Slime.png|18px]]♪ || [[File:Slime.png|18px]]♪ || || || || || | ||
|- | |- | ||
| [[ | | [[Ghost Charge]] ||2 Points|| [[File:Slime.png|18px]]♪ || [[File:Slime.png|18px]]♪ || || || || || | ||
|- | |- | ||
| [[ | | [[Soul Shot]] ||3 Points|| [[File:Slime.png|18px]]♪ || [[File:Slime.png|18px]]♪ || || || || || | ||
|- | |- | ||
| [[ | | [[Frost]] ||3 Points|| || [[File:Slime.png|18px]]♪ || || || || || | ||
|- | |- | ||
| [[ | | [[Flame Barrage]] ||3 Points|| || [[File:Slime.png|18px]]♪ || || || || || | ||
|- | |- | ||
| [[ | | [[Gravity Well]] ||3 Points|| || [[File:Slime.png|18px]]♪ || || || || || | ||
|- | |- | ||
| [[ | | [[Ninja Throw]] ||3 Points|| [[File:Slime.png|18px]]♪ || || || || || || | ||
|- | |- | ||
| [[Armor Link]] ||3 Points|| | | [[Triple Throw]] ||3 Points|| [[File:Slime.png|18px]]♪ || || || [[File:Slime.png|18px]]♪ || || || | ||
|- | |||
| [[Arrow Rain]] ||3 Points|| [[File:Slime.png|18px]]♪ || [[File:Slime.png|18px]]♪ || || || || || | |||
|- | |||
| [[Revitalize]] ||3 Points|| || [[File:Slime.png|18px]]♪ || [[File:Slime.png|18px]]♪ || || || || | |||
|- | |||
| [[Medishot]] ||3 Points|| || [[File:Slime.png|18px]]♪ || [[File:Slime.png|18px]]♪ || || || || | |||
|- | |||
| [[Roll]] ||1 Point || || || || [[File:Slime.png|18px]]♪ || || || | |||
|- | |||
| [[Burst Shield]] ||3 Points|| || [[File:Slime.png|18px]]♪ || [[File:Slime.png|18px]]♪ || || || || | |||
|- | |||
| [[Mana Shield]] ||3 Points|| || [[File:Slime.png|18px]]♪ || [[File:Slime.png|18px]]♪ || || || || | |||
|- | |||
| [[Taunt]] ||3 Points|| || || [[File:Slime.png|18px]]♪ || || || || | |||
|- | |||
| [[Armor Link]] ||3 Points|| || [[File:Slime.png|18px]]♪ || [[File:Slime.png|18px]]♪ || || || || | |||
|- | |- | ||
</div> | </div> | ||